Сонячні панелі та зелений тариф для населення

Взаимопомощь, т.е. кто чем полезен по роду своей деятельности и не только
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
docento
Ценитель
Сообщения: 489
Зарегистрирован: 21 ноя 2012, 11:23
Имя: Нестор
Авто: w124 3.0TD OM603.963
Тел.: O9B329993B
Откуда: з третьої від сонця планети

Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#1 Сообщение docento » 13 янв 2016, 17:53

В цій темі хочу обговорити всі (або більшість із них) моменти які стосуються сонячних панелей, експлуатації а також підписання договору про купівлю/продаж (так званий зелений тариф).

Прошу приєднуватися, задавати питання, жваво обговорювати.

Перше і основне питання по ЗТ:
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-


1. скільки вартують документи щоб приєднати станцію свою до електромережі.

0 грн 0 коп.

Документи не вартують нічого, вартує лише заміна лічильника (стандартна цифра для кожного регіону) а також сам лічильник (ОЕ) адже він повинен бути з модемом.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-


2. за скільки часу окупиться станція по ЗТ, адже обладнання дороге а електрика дешева.

Термін окупності обладнання прямо залежить від споживання. Чому - відповідь проста - по ЗТ всю надлишкову електроенергію споживач має право продати по спеціальному закріпленому в євро тарифові (зеленому тарифові, пільговому і тд..)

До обладнання відносимо:
а. сонячні панелі
б. інвертор

також варто булоб врахувати кабель (між панелями і інвертором) а також вартість ОЕ і споруди або конструкції на яку ми(ви) ставимо панелі.

Станом на сьогодні фотомодулі (сонячні панелі) в середньому вартують 0,69уо за 1ват, вартість інвертора на 15квт складає 1600уо і вище ( фірми сма ), вартість ОЕ складає 10300грн (тернопільська обл, модель АСЕ6000), і того система на 30квт ( а маме 30квт це максимум з того що ми можемо поставити на будинок) = 120модулів *180уо + 1600уо*2 + 500уо(10300грн) = 25300уо, проте ми не врахували вартості конструкції і кабелів (вони індивідуальні в кожного), як правило варто булоб докинути ще 1000уо. Отримуємо 26500уо система на 30квт в год.

30квт станція в рік згенерує нам 45000квт електрики ( по 15тис квт на кожні 10квт сес).
По зеленому тарифі станом на 2016рік ми матимемо 0,19євро за квт
45000*0,19євро = 8550євро( або 9500уо)

26500/9500 = 2,789473684210526 років

проте тут є одне НО - ми не врахували споживання будинку і податків які з нас знімуть - адже це вже є прибуток і він офіційний.

в середньому споживання будинку розраховують як 200квт в місяць або 3мвт в рік.

45000-3000 = 42000квт

42000*0,19 - 19,5% (18% податок який прийняли в 2016 році і 1,5% армія)= 6423євро (7129,53уо)
26500/7129,53= 3,716935057430153 рік (вже з податками і з невеликим споживанням)


і того відповідь - окупність станції 30квт по ЗТ станом на сьогодні складає коло 5років в залежності від споживання будинку

дані котрі приведені в пункті 2 для розрахунків для станції на полікристалічних фотомодулях.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-


3. а як бути з акумуляторами - ще одне часте питання.

По ЗТ ми не ставимо акумуляторів, їх не потріно, саме тому окупність падає в рази. Замість акумуляторів ми використовуєо мережі: в день зливаємо все в мережу а коли потрібно з мережі споживаємо.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-


4. в нас в державі такого не може бути, обман тощо...

по факту це не в нас в державі, це кіотський протокол і міждержавні акти до яких долучилася Україна і які вимагає європа. Оплату проводить теж кіотська програма. Це все для того щоб заохотити людей і зменшити вплив на екологію. Програма діє до 2030 року.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-


5. як розміщувати модулі а також інверто і чи(як) впливає їх розміщення на генерацію?

Отдельно стоит вопрос с необходимой площадью под солнечные батареи, доступом к обслуживанию.
Потому, как просто положив их на крышу среднестатистического дома не у всех получится, т.е. положить можно на любую крышу, но кпд их на любой крыше будет кардинально отличаться.

також хочу добавити і те що кут нахилу сонця відносно пори року, як відомо, не постійний.
Розраховується кут окремо для кожного регіону. З практики, варто звертати увагу і на те, що найбільша генерація СЕС у нас проходить в літні місяці, тому кут має бути не середньостатичним а більш наближеним до літнього. Це якщо ми говоримо про кришові СЕС, або СЕС із фіксованим кутом нахилу.
Проте мережева СЕС потужністю більше як 10-15квт буде вимагати значних площ, що не завжди получається знайти на дахах будинків, тому є варіант розміщення таких СЕС і на спорудах. Із своєї практики, щоб підняти кпд станції і не сильно заморочуватися із самою спорудою, робимо/зустрічав споруди які мають одну ступінь вільності (по порам року). Пізніше приведу фотки таких споруд для бішої наглядності.
Це дозволяє прибавити % до генерації і спростити доступ до обслуговування панелів ( для прикладу щоб помити).
Рекомендований напрямок - макмимальна перпендикулярність модулів до сонця (орієнтація на південь).

По інверторах є наступні рекомендації: зважаючи на те що втрати на високовольтній мережі значно нижчі чим на низьковольтній (тої самої потужності) рекомендовано розміщувати інвертор мережевої СЕС максимально наближено до ОЕ.

Изображение

Изображение
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-


6. если я хочу поставить солнечные батареи (панели) на дачном участке - возможно ли заключить в таком случае договор?

ні, для того щоб заключити договір по ЗТ ви повині бути підключені або до рес, рем, обленерго на пряму без посередника або до укрзалізниці на пряму без посередника.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-


7. Який термін експлуатації фотомодуля?

Виробники гарантують не менше 25років як по полікристалах так і по монокристалах, проте не по тонкоплівочних. Ресурс тонкоплівочних в рази менший і складає в районі 4-9 років в залежності від воробника.
Последний раз редактировалось docento 15 янв 2016, 19:40, всего редактировалось 5 раз.
w124 e300 Turbo Diesel blauschwar
WDB1241331C098411
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Engine type: OM603.963 - Turbo Diesel Mercedes 3.0
Construction Year: 1987-1995
Number of cylinders: 6
Bore ø: 87 mm
Engine content: 2996 CC
Compression ratio: 22 : 1
HP: 147
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Аватара пользователя
glinolub
Великий теоретик
Сообщения: 16917
Зарегистрирован: 11 фев 2010, 10:49
Имя: Алексей
Авто: Porsche Cayenne
Откуда: Днепропетровск

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#2 Сообщение glinolub » 13 янв 2016, 18:44

У меня вопрос.
если я хочу поставить солнечные батареи (панели) на дачном участке - возможно ли заключить в таком случае договор?
Ведь деньги за электричество по счетчику я оплачиваю не по квитанции, а в дачный кооператив.Хотя, у каждого владельца дачного участка есть свой электрический счеичик

Возможен ли договор между мной и облэнерго (или кто там предоставляет услугу)?

Аватара пользователя
Олег1
Эксперт
Сообщения: 1313
Зарегистрирован: 02 май 2011, 09:51
Имя: Олег
Авто: W211 4matic
Откуда: Львов
Контактная информация:

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#3 Сообщение Олег1 » 13 янв 2016, 19:31

Який термін експлуатації фотомодуля?
http://www.mcclviv.com.ua/ mobile climat control
з 2000р їздив на Ауді вже не хочу
З 2007 на
W124 2.6 1990 був
W220 3.2 2002був
W211 2.6 2003був
W163 3.2 2002 був
W211 3.2 4 matic 2004 катаю

Аватара пользователя
Женёк
Эксперт
Сообщения: 9182
Зарегистрирован: 04 фев 2012, 01:20
Имя: Женя
Авто: W124
Откуда: Днепропетровск

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#4 Сообщение Женёк » 13 янв 2016, 19:53

docento
1. Как проводится процесс очистки панелей? а чистить нужно часто... :np:
2. Какая защита предусмотрена например от града?
3. Кто оплачивает Вам те кВт которые Вы "продали?Государство?Можно увидеть реальный пример?(скрин или фото денежного перевода и т.п.) И если такое бывает,то с какой задержкой это происходит?
3. Тот,у кого потребление 200квт в месяц даже и думать не будет о том,как "закопать" 25 000уе на 5 лет.Выгоднее выйдет положить в банк на %.
W124 2.3 86г.
W124 2.3 89г.
W124 2.2 94г.
S203 2.2. 03г.
W211 2.2 06г.

Изображение
Tomahawk писал(а):
21 июл 2017, 10:05
Женёк писал(а):
21 июл 2017, 07:40
Я же на личности не переходил,всё ок?
Именно так.

Аватара пользователя
lazy fox
Эксперт
Сообщения: 2451
Зарегистрирован: 10 фев 2007, 15:28
Имя: Андрей
Авто: 230E'1982 W123
Откуда: Одесса

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#5 Сообщение lazy fox » 13 янв 2016, 21:01

Прошу не записывать меня в скептики, но интересует техническая сторона вопроса:

1. Направление передачи электроэнергии зависит только от разности потенциалов внешней сети и на выходе инвертора?
2. Как согласуется внешняя сеть с устанавливаемой системой по фазе тока и напряжения?
3. Для расчета окупаемости интересуют такие параметры как гарантийный срок на отдельные элементы, среднее время наработки на отказ, прогноз изменения характеристик солнечных панелей со временем.
4. Имеются ли статистические наработки по возможной генерации электроэнергии, например с 1 м.кв. панелей, с учетом регионов (т.е. количества солнечных дней в году)?

Спасибо!
Ex: 200D'83 W123, 250'82 W123, 190E'85 W201, 250TD'87 W124, 280 SE' 80 W126

Аватара пользователя
slflosse
Эксперт
Сообщения: 1100
Зарегистрирован: 16 сен 2009, 19:06
Имя: Вячеслав
Авто: MB190Dc/E500W124
Откуда: Киев

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#6 Сообщение slflosse » 13 янв 2016, 21:17

Доброго вечора усім!
Для мене це цікаве питання, оскільки живу у приватному будинку і в далеких планах є намір встановити таку систему (не стільки для заробітку, стільки для зменшення витрат електроенергії - тобто невеликої потужності).
З мого боку питання:
1. Зараз після лічильника в мене встановлений електро-механічний стабілізатор напруги (реостат). Він погано працює і я хочу поміняти його на електронний (у друзів такий, задоволені). Чи можливо це в описаній системі?
2. Зараз в мережі існує невелике коливання напруги. Як складові частини системи (інвертор, інше) почуватимуть себе через це (в принципі, питання пов язане з першим)?
3. Які вимоги до з єднувальних кабелів?
Дякую за інформацію або навіть напрямок, де про це можна почитати. :)
"Ты сильный, ты справишься! Я умный, я даже не возьмусь!"
"Ніколи не думай, що хтось дурніший за тебе"

Аватара пользователя
Udav
Эксперт
Сообщения: 15766
Зарегистрирован: 14 дек 2008, 11:10
Имя: Сергей
Авто: MB
Откуда: Одесса

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#7 Сообщение Udav » 14 янв 2016, 09:20

lazy fox писал(а):Прошу не записывать меня в скептики, но интересует техническая сторона вопроса:

1. Направление передачи электроэнергии зависит только от разности потенциалов внешней сети и на выходе инвертора?
2. Как согласуется внешняя сеть с устанавливаемой системой по фазе тока и напряжения?
3. Для расчета окупаемости интересуют такие параметры как гарантийный срок на отдельные элементы, среднее время наработки на отказ, прогноз изменения характеристик солнечных панелей со временем.
4. Имеются ли статистические наработки по возможной генерации электроэнергии, например с 1 м.кв. панелей, с учетом регионов (т.е. количества солнечных дней в году)?

Спасибо!
:o
Андрей, ТС скорее всего ответить на это не сможет!
Он далек от технических моментов. А именно техничекие моменты и реальная экономика у этого "проекта" очень сильно хромают на данном этапе развития технологии.
А ты не скептик, ты как и я реалист-практик.
;)
Я смотрю, тут народ уже задал все те вопросы что я тоже хотел написать: про садовый кооп, про оплату и про моменты...
Ждемс ответа ТС (хоть какого-нибудь)
:roll:
W164 ML 350 Bluetec 2010
Drive2: https://www.drive2.ru/r/mercedes/m_clas ... 904507615/
Specialized ROCKHOPPER
Ex Subaru Forester 2.0X AT black - простой и надежный как АКМ
Drive2: https://www.drive2.ru/r/subaru/forester/1273646/
Ex W124 Coupe E320 schwarz Sportline AMG Body
Drive2: https://www.drive2.ru/r/mercedes/1260796/
Ex W124 Coupe E220 blauschwarz Sportline
Ex W201 2.0 weiß

Аватара пользователя
Р_о_м_а_н
Любитель
Сообщения: 162
Зарегистрирован: 26 апр 2015, 17:46
Имя: Роман
Авто: Mercedes W124 E320
Откуда: Киевская обл

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#8 Сообщение Р_о_м_а_н » 14 янв 2016, 10:49

Подпишусь и я на эту тему и постараюсь ответить на выше поставленные вопросы так как сейчас занимаюсь оформлением зеленого тарифа, вот только позже, работаю

Аватара пользователя
dancer1976
Эксперт
Сообщения: 4502
Зарегистрирован: 23 апр 2010, 15:36
Имя: Пётр
Авто: W124 E280T 95
Откуда: Львов

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#9 Сообщение dancer1976 » 14 янв 2016, 11:09

и это ещё не учитывая нюансов от обленерго....кто в теме тот знает знаменитую фразу .... " розробити проектну документацію" і "немає техничної можливості".

А разрешение и согласование нужно ПОЛЮБОМУ... ибо вы собираетесь генерировать в сеть "обратное напряжение", и чисто теоретически под него могут попасть ремонтники, которые будут уверенны, что обесточили подстанцию со своей стороны..... вы "как-бы" становитесь участником энергорынка, а тут одной бумажкой не прикроешся....


ЗЫ. Это как Яценюк разрешил не платить за тепло, если ниже -12. А попробуй докажи....... у нас и за некачественную ЭЭ можно не платить... только регистраторов поверенных нет.... а так ... да ... сферический конь в вакууме.....


ЗЫ1. Ну и доп. вывод.... НЕЗАВИСИМОГО электропотребления с помошью солнечных батарей на сегодня не добиться (технически можно, ноэкономически невыгодно вообще)


ИНТЕРЕСНАЯ СТАТЬЯ, с популярными расчётами...http://khd2.narod.ru/gratis/solbat.htm
Старый конь борозды не портит!

Окурок, выброшенный в урну, гораздо патриотичнее флажка на автомобиле.

Аватара пользователя
Obelix
Эксперт
Сообщения: 2285
Зарегистрирован: 07 июн 2013, 10:01
Имя: Олег
Авто: W116 280S
Откуда: Днепр

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#10 Сообщение Obelix » 14 янв 2016, 11:40

Не знаю у кого там 200 кВт в мес на будинок, але в мене взимку (ноябрь- март) 1000-1500-2000 кВт /мес в зависимости от внешнего мороза )) А в жару кондишки (коих 4 шт) жрут не по децки ))
Тому ідея ТС заслуговує уваги, але з огляду на реаліі життя, то найбільш єкономічним та доцільним вбачається наступне:
- корумпування спивробітника РЄС, який сам скручує ваші показники та вносить потрібні відомості до обліку.
- перехід на тариф для домогосподарств з є/опалюванням.
- обладнання 2 зонного лічильника.

ЗІ - Люди в Кіото не мають гадки про рівень корупції в Україні. :o
Врач видит человека во всей его слабости, юрист — во всей его подлости, теолог — во всей его глупости.(с)

Аватара пользователя
docento
Ценитель
Сообщения: 489
Зарегистрирован: 21 ноя 2012, 11:23
Имя: Нестор
Авто: w124 3.0TD OM603.963
Тел.: O9B329993B
Откуда: з третьої від сонця планети

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#11 Сообщение docento » 14 янв 2016, 11:59

glinolub писал(а):У меня вопрос.
если я хочу поставить солнечные батареи (панели) на дачном участке - возможно ли заключить в таком случае договор?
Ведь деньги за электричество по счетчику я оплачиваю не по квитанции, а в дачный кооператив.Хотя, у каждого владельца дачного участка есть свой электрический счеичик

Возможен ли договор между мной и облэнерго (или кто там предоставляет услугу)?



ні, для того щоб заключити договір по ЗТ ви повині бути підключені або до рес, рем, обленерго на пряму без посередника або до укрзалізниці на пряму без посередника.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-

Олег1 писал(а):Який термін експлуатації фотомодуля?

Виробники гарантують що не менше чим 25років.
-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Женёк писал(а):docento
1. Как проводится процесс очистки панелей? а чистить нужно часто... :np:
2. Какая защита предусмотрена например от града?
3. Кто оплачивает Вам те кВт которые Вы "продали?Государство?Можно увидеть реальный пример?(скрин или фото денежного перевода и т.п.) И если такое бывает,то с какой задержкой это происходит?
3. Тот,у кого потребление 200квт в месяц даже и думать не будет о том,как "закопать" 25 000уе на 5 лет.Выгоднее выйдет положить в банк на %.
[/i]

1. чистити панелі не потрібно часто ( для прикладу я свої панелі можу не мити і по пів року) проте якщо є пилюка сліди посліду птахів листки тощо - то відповідно кількість сонячної радіації яка попадає на кристал зменшується від чого падає генерація модуля.
Чистити треба лише зимою коли йдуть снігопади - з практики, і літом можна раз в місяць помити якщо маєте бажання.
2. від граду панель захищена стіклом товщиною 3,2мм яке витримує навантаження 5400Pa навнтаження. З практики град витримують.
3. кошти надходять на ваш рахунок який ви вказуєте в договорі, затримок ніколи не було до 19 числа кожного наступного місяця гроші надходять стабільно. Оплата проходить від ОБЛЕНЕРГО. скріни за пару днів можу зробити якщо цікавить ( нині 14 за пару днів прийде то відфоткаю).
4. ні. ви рахуєте погано. якщо ви поставите панелі на суму в 25тис уо на будинок в бабці то ви в рік матимете мінімум на 5-7%(якщо треба більш точно можите самі порахувати) більше чим вам банк заплатить + ви маєте інвистицію в свій будинок а не в чужий бізнес.
Проте мене не цікавить вас переконувати в правильності чи не правильності інвестування в даний вид, мені цікаво донести до вас що таке є і так воно працює а вирішувати що робити з вашими грошима особисто вам.

=-==--==-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

lazy fox писал(а):Прошу не записывать меня в скептики, но интересует техническая сторона вопроса:
1. Направление передачи электроэнергии зависит только от разности потенциалов внешней сети и на выходе инвертора?
2. Как согласуется внешняя сеть с устанавливаемой системой по фазе тока и напряжения?
3. Для расчета окупаемости интересуют такие параметры как гарантийный срок на отдельные элементы, среднее время наработки на отказ, прогноз изменения характеристик солнечных панелей со временем.
4. Имеются ли статистические наработки по возможной генерации электроэнергии, например с 1 м.кв. панелей, с учетом регионов (т.е. количества солнечных дней в году)?
Спасибо!



1. так
2. інвертором
3. тех характеристики по кожному виробнику панелей. Як правило самий більший спад в % відношені йде в перші 1-3 роки (до 5%) далі до 25 років не більше чим на 15% від номіналу. Тобто через 25років панель дає не менше 85% своєї потужності.
По інверторах гарантійний термін 3-5 проте часто підтримується функція за окрему плату продовження гарантії до 10років. ( практика показує що середній термін експлуатації інверторів складає 10-15р, якщо ми говоримо про безтрансформаторні інвертра)
4. по регіонам наробки немаю, хіба просити дані в власників сес. маю напрацювання в тернопіль-львів (регіоні) по генерації. Генерація йде і в пасмурну погоду!
--=-=-==-=-=--==--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=--==-=-

slflosse писал(а):Доброго вечора усім!
Для мене це цікаве питання, оскільки живу у приватному будинку і в далеких планах є намір встановити таку систему (не стільки для заробітку, стільки для зменшення витрат електроенергії - тобто невеликої потужності).
З мого боку питання:
1. Зараз після лічильника в мене встановлений електро-механічний стабілізатор напруги (реостат). Він погано працює і я хочу поміняти його на електронний (у друзів такий, задоволені). Чи можливо це в описаній системі?
2. Зараз в мережі існує невелике коливання напруги. Як складові частини системи (інвертор, інше) почуватимуть себе через це (в принципі, питання пов язане з першим)?
3. Які вимоги до з єднувальних кабелів?
Дякую за інформацію або навіть напрямок, де про це можна почитати. :)


1. так. станція мережева підключається до вихідних клем паралельно до будинку, відповідно можна ставити стабілізатори узо дифреле тощо.
2. з стандартною прошивкою працюють в діапазоні від 184 до 264вольти, перекос міжфазної 40вольтів, розширити можна і більше але це вже індивідуально. ( для прикладу 160-270 при перекосі до 317в)
3. прямопропорційно до потужності і відстані від інвертора до ОЕ, на 15квт я ставлю 10мм2 при трасі не більше 10м-15м
w124 e300 Turbo Diesel blauschwar
WDB1241331C098411
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Engine type: OM603.963 - Turbo Diesel Mercedes 3.0
Construction Year: 1987-1995
Number of cylinders: 6
Bore ø: 87 mm
Engine content: 2996 CC
Compression ratio: 22 : 1
HP: 147
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Аватара пользователя
docento
Ценитель
Сообщения: 489
Зарегистрирован: 21 ноя 2012, 11:23
Имя: Нестор
Авто: w124 3.0TD OM603.963
Тел.: O9B329993B
Откуда: з третьої від сонця планети

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#12 Сообщение docento » 14 янв 2016, 12:17

Udav писал(а):
lazy fox писал(а):Прошу не записывать меня в скептики, но интересует техническая сторона вопроса:
1. Направление передачи электроэнергии зависит только от разности потенциалов внешней сети и на выходе инвертора?
2. Как согласуется внешняя сеть с устанавливаемой системой по фазе тока и напряжения?
3. Для расчета окупаемости интересуют такие параметры как гарантийный срок на отдельные элементы, среднее время наработки на отказ, прогноз изменения характеристик солнечных панелей со временем.
4. Имеются ли статистические наработки по возможной генерации электроэнергии, например с 1 м.кв. панелей, с учетом регионов (т.е. количества солнечных дней в году)?
Спасибо!
:o
Андрей, ТС скорее всего ответить на это не сможет!
Он далек от технических моментов. А именно техничекие моменты и реальная экономика у этого "проекта" очень сильно хромают на данном этапе развития технологии.
А ты не скептик, ты как и я реалист-практик.
;)
Я смотрю, тут народ уже задал все те вопросы что я тоже хотел написать: про садовый кооп, про оплату и про моменты...
Ждемс ответа ТС (хоть какого-нибудь)
:roll:
[/i]

Знов вертаюся до вас, я ж просив вас в ПП перед тим як щось писати прочитайте як мінімум вікіпедію тут люди приймають те що у вас так багато дописів як спеціаліста, а насправді в даній темі ви делетант.
я відповім на всі питання які тут будуть задавати в межах моїх знань і практики.
По технічним моментам я скажу так - з 100станцій поставлених в україні на приватні домогосподарства я особисто продав/проконсультував або поставив 60 з них, якщо вам таких даних мало прошу радость до обговореня далі.

І ще будьте ласкаві перегляньте цей ролик, там всього 1,54хв https://www.youtube.com/watch?v=bXN6fciKGMQ
щаро дякую.
-==-=-=-=-=--=-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=---=-=-==-=-=-

Р_о_м_а_н писал(а):Подпишусь и я на эту тему и постараюсь ответить на выше поставленные вопросы так как сейчас занимаюсь оформлением зеленого тарифа, вот только позже, работаю


будут якісь питання пишіть, постараюся допомогти/проконсультувати.
-==-=-=-=-=--=-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=---=-=-==-=-=-

dancer1976 писал(а):и это ещё не учитывая нюансов от обленерго....кто в теме тот знает знаменитую фразу .... " розробити проектну документацію" і "немає техничної можливості".
А разрешение и согласование нужно ПОЛЮБОМУ... ибо вы собираетесь генерировать в сеть "обратное напряжение", и чисто теоретически под него могут попасть ремонтники, которые будут уверенны, что обесточили подстанцию со своей стороны..... вы "как-бы" становитесь участником энергорынка, а тут одной бумажкой не прикроешся....
ЗЫ. Это как Яценюк разрешил не платить за тепло, если ниже -12. А попробуй докажи....... у нас и за некачественную ЭЭ можно не платить... только регистраторов поверенных нет.... а так ... да ... сферический конь в вакууме.....
ЗЫ1. Ну и доп. вывод.... НЕЗАВИСИМОГО электропотребления с помошью солнечных батарей на сегодня не добиться (технически можно, ноэкономически невыгодно вообще)
ИНТЕРЕСНАЯ СТАТЬЯ, с популярными расчётами...http://khd2.narod.ru/gratis/solbat.htm


а де в законі це прописано? якщо ніде - будь-ласка зареєструйте заяву і в строк виконайте - ні раді бучити вас у суді.
Ремонтники не попадуть бо є така шт в мережевій станції як мережевий інвертор ( про нього почитайте самі ви ж не любите мене слухати, ви ж більше знаєте)
по ссилці - там розрахунок не для мережевої станції це те що я побачив попри вікно реклами, якщо там є ще щось цікаве напишите я перегляну її повністю.
==-=-=-=-=--=-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=---=-=-==-=-=-

Obelix писал(а):Не знаю у кого там 200 кВт в мес на будинок, але в мене взимку (ноябрь- март) 1000-1500-2000 кВт /мес в зависимости от внешнего мороза )) А в жару кондишки (коих 4 шт) жрут не по децки ))
Тому ідея ТС заслуговує уваги, але з огляду на реаліі життя, то найбільш єкономічним та доцільним вбачається наступне:
- корумпування спивробітника РЄС, який сам скручує ваші показники та вносить потрібні відомості до обліку.
- перехід на тариф для домогосподарств з є/опалюванням.
- обладнання 2 зонного лічильника.

ЗІ - Люди в Кіото не мають гадки про рівень корупції в Україні. :o



По споживанні - є різні будинки, я тому і написав що термін прямо залежить від споживання, а також описав як саме можна обійти споживання установивши систему в мами, і оплачувати за свої квт.

для вас найільш раціональним буде схема яку ви описали, і я з цим погоджуюся теж, проте ми йдемо до європи і пробуємо поміняти країну в кращу сторону, а приведена(і) схеми нічого доброго не зроблять.

Я щиро вірю що рівень корупції в нас знизиться(проте він залежить чисто від нас), тут будуть рости мої діти, а я хочу щоб вони жили в гарній державі.
Последний раз редактировалось docento 14 янв 2016, 12:25, всего редактировалось 2 раза.
w124 e300 Turbo Diesel blauschwar
WDB1241331C098411
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Engine type: OM603.963 - Turbo Diesel Mercedes 3.0
Construction Year: 1987-1995
Number of cylinders: 6
Bore ø: 87 mm
Engine content: 2996 CC
Compression ratio: 22 : 1
HP: 147
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Аватара пользователя
Udav
Эксперт
Сообщения: 15766
Зарегистрирован: 14 дек 2008, 11:10
Имя: Сергей
Авто: MB
Откуда: Одесса

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#13 Сообщение Udav » 14 янв 2016, 12:19

мда... ответы все так же пространны как и у продавцов чудо -магнитиков и топливных присадок...

Мне вот интересно, как это была все-таки высчитана окупаемость?!
Я не вижу ни реальной эффектвной мощности установки, ни погодного и суточного фактора, ни многих еще вещей...
Зато четко вижу космическую цифру 26.000+ долларов...

Есть нормальное ТЭО сего действа?!
wow
И не надо, используя тут трибуну отправлять меня в википедию.
Я задаю конкретные вопросы и констатирую факты. А в ответ только вода льется и лапша вешается...
Это новый вид МММ-а?!
:wink:
W164 ML 350 Bluetec 2010
Drive2: https://www.drive2.ru/r/mercedes/m_clas ... 904507615/
Specialized ROCKHOPPER
Ex Subaru Forester 2.0X AT black - простой и надежный как АКМ
Drive2: https://www.drive2.ru/r/subaru/forester/1273646/
Ex W124 Coupe E320 schwarz Sportline AMG Body
Drive2: https://www.drive2.ru/r/mercedes/1260796/
Ex W124 Coupe E220 blauschwarz Sportline
Ex W201 2.0 weiß

Аватара пользователя
docento
Ценитель
Сообщения: 489
Зарегистрирован: 21 ноя 2012, 11:23
Имя: Нестор
Авто: w124 3.0TD OM603.963
Тел.: O9B329993B
Откуда: з третьої від сонця планети

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#14 Сообщение docento » 14 янв 2016, 12:34

Udav писал(а):мда... ответы все так же пространны как и у продавцов чудо -магнитиков и топливных присадок...

Мне вот интересно, как это была все-таки высчитана окупаемость?!
Я не вижу ни реальной эффектвной мощности установки, ни погодного и суточного фактора, ни многих еще вещей...
Зато четко вижу космическую цифру 26.000+ долларов...

Есть нормальное ТЭО сего действа?!
wow
И не надо, используя тут трибуну отправлять меня в википедию.
Я задаю конкретные вопросы и констатирую факты. А в ответ только вода льется и лапша вешается...
Это новый вид МММ-а?!
:wink:

всі дані я привів і як рахував теж привів, єдиний показник який вас міг би зацікавити це 45000квт, проте ви ж занадто розумний щоб спитати чітко про це, зато ммм турбіну тощо пишите....
Останній раз відповім особисто вам і більше, напевне, на ваші дурниці свого часу тратити не буду, ну хіба буде розумне запитання.

в першому пості я написав як роблю розрахунок, не описав цифри в 45000квт(вважаючи що це є всім доступне число), взяв я її з даних які маю по напрацюванні 10квт в наших регіонах, в середньому стаціонарна сес потужністю в 10квт в нашому регіоні може зробити 15тис квт в рік, маючи 30квт ( а саме про 30квт в першому пості я писав) я 15000 квт ( те що генерує 10квт станція) помножива на 3 ( бо розрахунок приводив для 30квт станції) тому получилася цифра в 45000квт.
фотку річної генерації 10квт станції, якщо вже коса на камінь піде, я теж можу надати ( це до того що я не пишу пусті слова).
w124 e300 Turbo Diesel blauschwar
WDB1241331C098411
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Engine type: OM603.963 - Turbo Diesel Mercedes 3.0
Construction Year: 1987-1995
Number of cylinders: 6
Bore ø: 87 mm
Engine content: 2996 CC
Compression ratio: 22 : 1
HP: 147
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Аватара пользователя
Yurik
Эксперт
Сообщения: 21785
Зарегистрирован: 18 апр 2007, 19:50
Имя: Юра
Авто: C124
Откуда: Киев

Re: Сонячні панелі та зелений тариф для населення

#15 Сообщение Yurik » 14 янв 2016, 13:37

Тема гарна, але споживання будинку далеко не 200кВт на місяць.
В іношому все правильно. Логічно будувати систему без акумуляторів і розглядати її не як автономну, а як додатковий прибуток.
ex W124 Coupe E320 bornit Sportline
W124 Coupe E320 blauschwarz Sportline
_____________________
Есть хорошие машины, очень хорошие машины и немецкие авто.
Есть хорошие немецкие а/м, очень хорошие немецкие а/м и Мерседесы.
Есть красивые МБ, очень красивые МБ и МБ купе.
Есть МБ купе и они все самые красивые! (C) ABH
______________________
Это же не просто железка, это же душа (С) Давидыч
______________________
Если отходя от машины ты не оглядываешься, ты купил не ту машину!

Ответить

Вернуться в «Сотрудничество членов клуба»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 6 гостей